13.Yarın Olsun Hemen :)

 

Doktoru bekliyorum. Bugün iyi şeyler duyacağımın bilgisini aldım ya içim içime sığmıyor. Ama herkeste bir telaş koşuşturmaca… Doktorun Ankara’da bir seminere katılması gerekiyormuş o yüzden buradaki işleri yoluna sokmaya çalışıyormuş. Beni bu karmaşa içinde görmesi neredeyse imkansız. Eli mahkum bekliyorum. Volta atıyorum ama gözüm hep kapıda. Doktor kalabalık bir ekiple yoğun bakımdan çıkıyor. Çok hızlı ve benle zaman kaybetmeye niyeti yok; kaderime razı gelip az daha beklemeye karar veriyorum.

Bir süre sonra uzun zamandır orada beklediğimi bilen  baş hemşire elinde kağıtlarla beni yanına çağırıyor, hemen anlatmaya başlıyor; ”Bunlar Derin için almanız gereken şeyler. Oksijen konsantratörü, oksijen tüpü, pulse oksimetre. Bunları temin etmeden taburcu işlemlerini yapmıyoruz” dedi. Sevinç ve şok içinde  hemen araya girdim; ”taburcu mu olacak Derin nasıl yani?
– Hemen değil. Bu hafta burada kalacaksınız. Derin hala nazal yolla besleniyor bunu burada size öğreteceğiz. Derin’in bakımı ile ilgili sizi bilgilendireceğiz istenilenleri de temin ettiğinizde bir hafta içinde taburcu olabilirsiniz.
– Ay bu bana sürpriz oldu. Derin o kadar iyileşti mi?
– Evet çok daha iyi
– Doktor bir kaç gün Ankara’da olacak. o geldiğinde konuşursunuz onunla da. Derin çok güçlü bir çocuk. Küvözde sıkıldığının hepimiz farkındayız. Siz de biliyorsunuz sürekli kendini küvözden atmaya çalışıyor. (gülüşüyoruz),
– Ah evet. Bana da beni çıkar buradan diyor sürekli 🙂
– Siz şimdi Derin’i görüp eve gidebilirsiniz. Bence biraz dinlenin yarın sabah bir kaç eşyanızla gelin burada kalmaya başlıyorsunuz. Reçetedeki cihazları da temin etmeyi unutmayın.
-Tamamdır.
Nasıl mutluyum anlatamam. Ağzım kulaklarımda Derin’e müjdeli haberi vermek için koşuyorum yanına. Hoş o biliyordur kesin!
Şu sevmediğim yer bir aranda kalmak için can atacağım yer oluverdi. Hayat sen çok tuhafsın. Bir kaç saniye içinde bile insana binlerce duygu yaşatabiliyorsun. Beni kazık sorularla terlettiğin için sana kızmıyorum hele bugün keyfim yerinde. Aslında karnımda aç. Hastane yakınlarında birkaç güzel restoran vardı gidip kendi kendime bir kutlama yemeği yiyeyim  bari sonra da yarın olsun:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir