3. Bu rüya…

Hamileliğin en heyecanlı kısmıdır belki bebeğin cinsiyetini öğrenmek. Herkesten bir yorum gelir kimi kız der kimi erkek. Bizim ufaklığın babası kız olmasını çok istiyor. Bana Hamileliğimin başında ya da öncesinde sorsaydınız erkek olsa fena olmaz derdim ama şuan gerçekten farketmez diyorum sadece sağlıklı olması için dua ediyorum. Gördüğüm rüya beni endişelendiriyor!

Doktora gidip cinsiyet öğrenme vakti geldi. Muayene olacağım odaya girerken tedirgindim. Doktor bir süre baktı inceledi kolu, bacağı her yerini ölçtü biçti “sorun yok gibi fakat ense kalınlığı olması gerekenden biraz fazla. Amniyosentez yapılmasında fayda var bu durum genelde sendromlu bebeklerde olur gerekirse bebeği alırız”  dedi.
O bunları bir çırpıda söyledi. Sendromlu bebek dediğine mi, öyleyse almamız gerekir dediğine mi, amniyosentez yaptırmam gerektiğine mi neye ne diyeceğimi bilemedim…

Kütahya’da amniyosentez yapacak bir doktor olmadığından Eskişehir’e gitmemiz gerekiyor. Hemen gereken randevuları aldık ve yola koyulduk.

Bir sorun olduğunu biliyorum rüyamda gördüm. Bazen öyle rüyalar görürüm; hani şu haber veren ama bilsen de değiştiremeyeceğin şeyler… Ama bu bebek doğacak onu da hissediyorum, seviniyorum. Tuhaf bir psikoloji. Bütün yol boyunca dua ettim; lütfen sağlıklı olsun değilse de bunu doğana kadar gizle Allah’ım çünkü daha karnımda ölen bebeğimi verirken yüreğim yandı ..

Bu arada bir kızım olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir