4. Gaz Sancısı Değil O!

 

Artık 6 aylık hamileyim ve yemek yemeye başladım. En çok merak ettiğim duyguyu da yaşıyorum; Aşerme:) Günde kaç kilo mandalina yiyorum bilmiyorum. Onun dışında artık kızıma faydalı olabilecek gıdaları da iyi kötü tüketebiliyorum. Yanında kaçamak tatlılarım oluyor, özellikle eniştemin getirdiği o baklavaları yediğimde aldığım zevki hiç bir zaman almadım. Kilo alımım birden çok hızlandı, karnım bildiğin az sonra doğuma girecekmiş gibi oldu. Zaten hamileliğimin başından beri tansiyon düşmeleri ve bulantılar yüzünden pek yürüyemiyordum şimdi ağırlıktan yürüyemez oldum. Gaz sancılarım çok fazla. Bu arada amniyosentez sonuçları çoktan çıktı. Görünürde bir sendrom bulgusu yok ama yine de kesin sonuç değilmiş şimdilik rahat bir nefes aldım.

Kızıma daha hiçbir şey almadım. Onca yaşanandan sonra insan, hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyor işte!
Annem artık dayanamadı ve beni  Kütahya’nın yegane A.V.M’ si Sera’ya götürdü. Bebek alışverişi yapılabilecek mağazalar yan yana zaten, ben oturdum onlar getirdi, gösterdi. Ben beğendim falan derken ilk etapta alınması gereken her şeyi aldık eve döndük.

Üşüttüm mü nedir, gece sancılarım beni baya rahatsız etti. Ayaklarımı dikiyorum, karnımı ovuyorum minik bir gaz bile çıkmaz mı arkadaş, yok! Annemlerin yürüyüş yolunu andıran koridorunda gidip geliyorum, o biraz rahatlatıyor. bağırsaklarımın yaşadığı dengesizliği düşünürsek çok normal diye aklımdan geçirirken annem seslendi:

-Bilgen ne oldu bir sorun mu var? ne yapıyorsun gece gece?
-Yok anne gazım var ama atamıyorum.

Dememle annemde bir panik havası, sanırsınız doğuruyorum. Babamı yataktan kaldırdı, doktoru aradı biz apar topar hastahaneye gittik ben “nooluyo yahu”  diyedurayım doktora gelmiştik bile. Doktor;  “açılma var çok erken buradaki şartlarda yaşatamayız bebeği, hemen Eskişehir’e sevk edelim “dediğinde annemin neden paniğe kapıldığını anladım. Demek ki doğum sancısı gaz sancısıyla benziyormuş.
Ya onu bırakın daha 3 ay var ama doğuruyorum ben  !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir