7. Yürüyemiyorum

Sezeryan doğumdan kısa bir süre sonra anne ayağa kaldırılır ve yürütülür. Benim de ayağa kalkmamı istediler. 7 ay boyunca doğru düzgün yürümemiştim. Özellikle son 1 ayım tamamen yatakta geçmişti. Hemşirelerin yardımıyla da olsa ayağa zar zor kalktım ama bacaklarıma komut veremiyordum. Adım atmayı bırakın, dikilemiyordum bile.Bacaklarıma baktığımda, dizlerim içeri doğru kıvrılmış, bileklerim yamuk yumuk duruyordu. Hemşire; ”ben hemen doktora haber vereyim” dedi. Epidural doğumun felç riski vardı ve hemşire paniğe kapılmıştı. Ben yatağa yatar yatmaz doktor gelmişti bile. Kontrol etti ‘biraz daha bekleyelim, 1 saat sonra tekrar deneyelim’ dedi. Benim zerre kadar umurumda değildi, kızımı merak ediyordum.

Kısa bir süre sonra çocuk doktoru da odaya girdi.  Soran gözlerle baktım doktora. Anladı ve endişeli bir suratla durumu özetledi. ” Kızınızın, dünyaya geldikten kısa bir süre sonra kalbi durdu” nefes almadan devam etti ” yeniden çalıştırdık zaten bildiğiniz gibi çok erken doğduğu için bir süre yoğun bakımda tutulması gerekiyor, fakat durumu kritik. Her şeye hazırlıklı olmamız lazım.”

O bunları bir çırpıda söylerken benim beynim uyuşmuştu çoktan, söylediklerini anlamaya çalışıyordum ama resmen eko yapıyordu beynimde sesler.
“Anladım. Kızımı görmek istiyorum” dedim çok kısa süre olmak şartıyla onayladılar, hemşireye bir tekerlekli sandalye getirmesini söylediler ve odadan çıktılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir