Uzun yıllar önce Kütahya’da doğdum.  17 yaşında ekonomi okumak üzere şehirden ayrıldım sonra aile ziyaretleri dışında dönemedim şehre.( İnşallah bir gün faydalı işler yapmak üzere dönerim)  Üniversite sonrasında,  hayatı deneyimlemeye , hayallerimin peşinden gitmeye olan merakımdan, İstanbul’da yaşamaya karar verdim. Şişli, Ataköy derken en sonunda Beylikdüzü Sakini oldum. Yavaş yavaş kuzey batı yönünde seyreden göçlerim devam ederse muhtemelen bir sonraki adresim  Tekirdağ olabilir ama şimdilik düşünmüyorum; buradayım.

 

Daha önce kurumsal birkaç şirkette Reklam- Pazarlama departmanlarında çalıştıktan sonra İletişim Bilimi üzerine aldığım eğitimlerle yapmak istediğim işe yöneldim. 2009 yılında gazetecilik mesleğine adım attım. Haber editörlüğü ve spikerliği yanı sıra; hazırlayıp, sunduğum pek çok siyasi program yaptım.

 

11 yıllık evliyim. Mesleğe anne olduktan ara vermem gerekti zira emanetin bizlerden bir farkı vardı. Dünya’da pek rastlanmayan genetik bir mutasyonla dünyaya geldi kızım. O dönem kendi hayallerimi bir kutuya koyup , rafa kaldırdım. Artık tek hayalim O yaşasın , mutlu olsundu. Zor günleri atlattık çok şükür! 7 yıllık yaşamına sığdırdığı tecrübelerinden yola çıkarak söylüyorum,  gördüğüm en inatçı ve mücadeleci çocuğun annesi olmaktan büyük gurur duyuyorum, onu da şuraya not edelim

 

Kızımın bana öğretileri doğrultusunda engelli çocuklarla ilgili projelerde elimden geldiğince yer almaya çalışıyorum fakat sistemdeki aksaklıkların çözümlerine, doğru yerden bakılmadığını düşündüğümden, engelli çocukların eğitimleri hakkında yeni projeler ve eğitimin önemini anlattığım ÖÇEF (Özel Çocukların Eğitiminde Farkındalık) Platformunu kurdum. “ Kamusal Farkındalık” yaratmak amacı ile kurduğum platformun çalışmalarını genelde farklı amaç için kurulmuş derneklerin çatısı altında gerçekleştiriyorum. BU bilinçli bir tercih çünkü bu derdi sadece engelli bireylerin yöneldiği ya da ilgilendiği mecralarda anlatmak ne yazık ki yeterli olmuyor. Farklı duyarlılıkları olan kişilerin konudan haberdar olması ve durumu anlattığımızda destek olmalarını görmek, farkındalık oluşturmak adına daha faydalı geliyor bana.

 

Ayrıca mesleğimle birlikte  aldığım reklamcılık, halkla ilişkiler, ikna teknikleri, proje yönetimi gibi eğitimleri de harmanlayarak, Yazı İşleri Atölyesi’ni kurdum. Kısaca; konsept habercilik yapan bu işletmenin anlaşmalı olduğu kurumlar yanı sıra asıl mecraları www.bilgenoniz.com ve www.istkolik.istanbul  Detaylı bilgi için;  http://www.bilgenoniz.com/yazi-isleri-atolyesi/  bakabilirsiniz.

Yerel gazeteciliğin ne denli önemli olduğunu biliyorum. Bu yüzden farklı şehirlerde, farklı yerel medya kuruluşları ile çalışıyor aynı zamanda köşe yazıları yazıyorum.

 

Hiçbir konuda uzman olduğum söylenemez

 

Hayata dair ne varsa; uzman görüşü ile değil, yaşayan gözüyle aktarmayı seviyorum.

Olması gerektiği gibi yazılan ya da olması gerektiği düşünülen uygulamalar samimiyetsiz geliyor bana. Hikayeye önem veriyorum.

 

Yaptığınız işin, attığınız adımın bir hikayesi yoksa başarı da mutlulukta getirmez.

 

Yani kısaca,

Yaşadığımı anlamaya

Anladığım kadarını anlatmaya

Ama en sonunda bildiğimi okumaya

Devam ediyorum

 

 

Sevgiyle ve takipte kalın …